KEMALIZM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KEMALIZM

Son Nefesimize Dek

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cumhuriyetten Beklediğimiz sonuç

YazarMesaj
ILKE_ENGIN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Cumhuriyetten Beklediğimiz sonuç Empty
MesajKonu: Cumhuriyetten Beklediğimiz sonuç   Cumhuriyetten Beklediğimiz sonuç Icon_minitimePerş. Ara. 18, 2008 12:55 pm

******, Mudanya yolu ile Bursa'ya gidiyordu. Kalabalık bir halk kütlesi iskelede etrafını çevirmiş bulunmakta idi. Bir kadının, elinde bir kâğıtla ******'e yaklaştığı görüldü. Zayıf bir kadındı. Ata'nın yolunu keserek titrek bir sesle:
- Beni tanıdın mı oğul? dedi... Ben sizin Selanik'te komşunuzdum. Bir oğlum var: Devlet Demir Yolları'na girmek istiyor. Siz onu alsınlar dediniz. Fakat Müdür dinlemedi. Oğlumu yine işe almamış... Ne olur bir kere de siz söyleyiniz.
******'ün çelik bakışlı gözleri samimiyetle parladı. Elleriyle geniş jestler yaparak ve yüksek sesle:
- Oğlunu almadılar mı? dedi. Ben salık verdiğim halde mi almadılar? Ne kadar iyi olmuş... Çok iyi yapmışlar... İşte Cumhuriyet böyle anlaşılacak...
Kadın kalabalığın içinde kaybolmuştu. Ve ****** adeta kendinden geçercesine dolu bir sesle:
- İşte Cumhuriyetten beklediğimiz sonuç... diyordu.

Cumhuriyetten Beklediğimiz sonuç
1 sayfadaki 1 sayfası